Kim jestem

 

Nazywam się Ania Schattovits. Znajomi wołają na mnie Z Katowic – tak jest prościej.

Jestem psychologiem. Na co dzień pracuję w Dziale HR rozwijając ludzki potencjał i obmyślając sposoby na to, jak wytrwać w dobrym zdrowiu psychicznym do emerytury.

Słowa, która najlepiej mnie definiują to: kobiecość, rozwój, kreatywność, sentyment, estetyka oraz chęć zdobycia świata.

Mój blog to małe zachwyty, rozterki i wielkie plany. Moim celem jest stworzenie przestrzeni do komunikacji z uczestnikami szkoleń, ale także miejsca, w którym znajdą się inspiracje dla każdej osoby poszukującej motywacji i swojego sposobu na życie.

 

 

 

Kobiecość -od zawsze trudno było mi zrozumieć dlaczego wyolbrzymia się różnice pomiędzy płciami. Lubię chwalić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zależy mi na rozwoju zawodowym i zarabianiu pieniędzy, dzięki którym moje plany stają się rzeczywistością. Doceniam, gdy inni traktują mnie profesjonalnie.  Z drugiej strony pielęgnuję w sobie kobiecą stronę – radość, spontaniczność, emocjonalność i otwartość. Dbam o swój oryginalny styl. Staram się łączyć ze sobą te dwie kulturowe sprzeczności i żyć we względnej harmonii z otoczeniem. Nie znoszę, gdy ktoś ocenia mnie (i innych) z perspektywy płci i stereotypów. Walczę o zmianę myślenia kobiet o biznesie prowadząc szkolenia dotyczące asertywności, wystąpień publicznych oraz radzenia sobie z własnymi emocjami.

Rozwój – stos książek do przeczytania i zakładek w przeglądarce do przeanalizowania to cała ja. Moja praca wymaga ciągłego doskonalenia kompetencji i poszukiwania alternatywnych metod nauki osób dorosłych. Całkiem nieźle się w tym odnajduję. Dodatkowo bliska jest mi idea podejmowania świadomych decyzji – konsumenckich, zawodowych, towarzyskich, ekologicznych itd. Wierzę, że życie jest jak system naczyń połączonych. Jeżeli w jednym zaczyna się psuć, będzie tak i w pozostałych.

Kreatywność – gdy w głowie pojawiają Ci się niezliczone pytania egzystencjalne, na które nie znasz odpowiedzi – zapytaj mnie… Rozwiązywanie zagadek to jedna z moich flagowych kompetencji. Lubię generować nowe pomysły i łączyć ze sobą sprzeczności.

Sentyment – najbardziej relaksuje mnie szperanie po targach staroci i second-handach. Lubię epokę socjalizmu, starą architekturę, design, polską szkołę plakatu i styl życia skupiony na relacjach międzyludzkich.

Estetyka – Bardzo cenię sobie świadome kreowanie marki i komunikację z klientem. Staram się otaczać rzeczami estetycznymi, praktycznymi i ekologicznymi. Inspiruję się sztuką i współczesnym designem. Lubię kolorowe filmy i okładki książek.

Chęć zdobycia świata – wydaje mi się, że zachowałam w sobie jakiś element młodzieńczego buntu, który nieustannie pcha mnie do przodu. Jeżeli nie jestem w podróży, to podróż planuję lub wędruję po kartkach książek. Zmiany życiowe to temat moich nieustannych rozmyślań i tekstów.

 

 

 

 

Zgadzasz się ze mną? Udostępnij!