Świadoma motywacja to stan, w którym nie potrzebujesz wymyślnych motywatorów –
wzniosłych haseł, drogich planerów, krótkich deadline’ów i nagród finansowych, aby robić to,
co dla Ciebie ważne.

Świadoma motywacja to stan, w którym nie potrzebujesz wymyślnych motywatorów – wzniosłych haseł, drogich planerów, krótkich deadline’ów i nagród finansowych, aby robić to,
co dla Ciebie ważne.

Moja historia

Moja przygoda ze świadomą motywacją zaczęła się długo po studiach psychologicznych, na których miałam okazję poznać wiele złożonych motywacyjnych teorii. To niestety nie wystarczyło, aby walczyć z własnymi oraz cudzymi trudnościami w zmotywowaniu się do działania, w tym z popularną prokrastynacją, czyli wiecznym odkładaniem na "tylko nie dziś". Stąd wziął się blog, na którym opisywałam własne zmagania i przemyślenia związane z tym zjawiskiem. Dopiero po kilku latach pracy z ludźmi zrozumiałam, że ludzkiej motywacji nie da się opisać prostym modelem. Sama na własnej skórze doświadczyłam spadków motywacji. Jedne z nich były spowodowane problemami komunikacyjnymi z ludźmi, inne wypaleniem zawodowym, a jeszcze inne tym, że realizowałam cudze cele zamiast własnych. Wewnętrzna ciekawość i upór pozwoliły mi na szczęście odkryć moje prawdziwe źródło motywacji. Nie udało by mi się tego osiągnąć bez świadomości tego, jaka naprawdę jestem i czego potrzebuję w życiu, aby być szczęśliwa i wolna. Szukanie swojego własnego „paliwa” do szczęśliwego życia trwa nieustannie, może być jednak bardziej efektywne, gdy w tych poszukiwaniach towarzyszy Ci życzliwa i doświadczona w tym temacie osoba. Jeżeli jesteś gotowy wpuścić do swojego życia przewodnika po swojej motywacji – jestem gotowa!


Ania Schattovits

Psycholog, Coach, Trener,

jednak przede wszystkim Inspirator i to słowo chyba najlepiej oddaje w jaki sposób działam. Najważniejszy w mojej pracy, jest dla mnie bliski i otwarty kontakt z ludźmi. Zależy mi na tym, aby poznać człowieka – jego zasoby i ograniczenia oraz pracować w ciągłym kontakcie z jego wrażliwością, potrzebami i wartościami.

W swoim życiu, ale także i w pracy kieruję się ciekawością, otwartością i kreatywnością. Misją, która przyświeca mi w pracy z innymi ludźmi, jest uczenie i rozwijanie odwagi i elastyczności psychologicznej - wierzę, że dzięki tym umiejętnościom jesteśmy w stanie przenosić góry.

W swojej pracy wykorzystuję metody coachingu, treningu kompetencji psychologicznych, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz Dialogu Motywującego.

Swoje doświadczenie zdobywałam w firmach branży sprzedażowej, produkcyjnej oraz IT. Jako trener i coach współpracowałam m.in. z Neonet, Eurobank, LG Display, LG Chem Wrocław Energy, Intive. Mam za sobą ponad 700 h spędzonych na sali jako trener, 200 h sesji coachingu indywidualnego i menadżerskiego oraz 6 lat pracy w wewnętrznych strukturach firmowych w Dziale HR.

Edukacja

Studia magisterskie: Psychologia – Uniwersytet SWPS

Szkoła Profesjonalnego Coachingu – Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego

Studium Dialogu Motywującego – Polski Instytut Dialogu Motywującego (w trakcie)

Kurs: Terapia Akceptacji i Zaangażowania - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego

Kurs: Relacja terapeutyczna w Terapii Akceptacji i Zaangażowania - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego

Natalia - HR Administartion Specialist


Ania była moim mentorem za czasów studiów. Spotykałyśmy się regularnie przez kilka miesięcy. Jest ona bardzo cierpliwą osobą, otwartą, wychodzącą poza własne, utarte schematy. To właśnie dzięki Ani otworzyłam się na nowe możliwości rozwoju pomimo, że początkowo podchodziłam do niektórych "pomysłów" sceptycznie. Co najważniejsze, Ania potrafi słuchać i wyciągać z rozmów wszystko to, co jest potrzebne do określenia celów i kroków do realizacji tych celów. Nigdy też nie narzuca swojego zdania. Proponuje różne scenariusze i stara się razem z mentee obrać scenariusz najlepszy dla niego. Jak najbardziej mogę polecić Anię jako mentora/coacha. I na zakończenie: bardzo Ci dziękuję Aniu za poswiecony czas i za otworzenie mnie na nowości!:)

Anna - projektant grafiki / własny biznes


Wspaniałe, holistyczne i nieszablonowe wsparcie w życiu zawodowym i prywatnym. Ania wychodzi w swojej metodzie pracy daleko poza ‚standardowy’ coaching i wzbogaca go elementami z psychologii i humanistyki. Wyjątkowa osoba i wrażliwość. Dzięki temu całościowemu podejściu szybko wspólnie zdefiniowaliśmy cele, w rozmowach odkrywały się rozwiązania, które w niesamowicie zaskakującym tempie zaczęły się materializować w życiu. Skuteczny i niesamowicie rozwijający proces na wielu płaszczyznach życia. Dziękuje za pomoc!

Lucyna - Analityczka


Kilka spotkań z Anną pomogło mi obrać właściwą drogę zawodową i podjąć kilka odważnych (i z perspektywy czasu słusznych) decyzji - czując jednocześnie, że nic nie jest mi narzucane, a Anna jedynie pomaga odkryć mi to, co tak naprawdę sama gdzieś głęboko 'wiem'. :-) Bardzo polecam współpracę!