Świadoma motywacja to stan, w którym nie potrzebujesz wymyślnych motywatorów –
wzniosłych haseł, drogich planerów, krótkich deadline’ów i nagród finansowych, aby robić to,
co dla Ciebie ważne.

Świadoma motywacja to stan, w którym nie potrzebujesz wymyślnych motywatorów – wzniosłych haseł, drogich planerów, krótkich deadline’ów i nagród finansowych, aby robić to,
co dla Ciebie ważne.

Moja historia

Moja przygoda ze świadomą motywacją zaczęła się długo po studiach psychologicznych, na których miałam okazję poznać wiele złożonych motywacyjnych teorii. To niestety nie wystarczyło, aby walczyć z własną oraz cudzą prokrastynacją. Stąd wziął się blog „tylko nie dziś”, na którym opisywałam własne zmagania z tym zjawiskiem. Dopiero po kilku latach pracy z ludźmi zrozumiałam, że ludzkiej motywacji nie da się opisać prostym modelem. Sama na własnej skórze doświadczyłam spadków motywacji. Jedne z nich były spowodowane problemami komunikacyjnymi z ludźmi, inne wypaleniem zawodowym, a jeszcze inne tym, że realizowałam cudze cele zamiast własnych. Wewnętrzna ciekawość i upór pozwoliły mi na szczęście odkryć moje prawdziwe źródło motywacji. Nie udało by mi się tego osiągnąć bez świadomości tego, jaka naprawdę jestem i czego potrzebuję w życiu, aby być szczęśliwa i wolna. Szukanie swojego własnego „paliwa” do szczęśliwego życia trwa nieustannie, może być jednak bardziej efektywne, gdy w tych poszukiwaniach towarzyszy Ci życzliwa i doświadczona w tym temacie osoba. Jeżeli jesteś gotowy wpuścić do swojego życia przewodnika po swojej motywacji – jestem gotowa!


Ania Schattovits

Psycholog, Coach, Trener,

jednak przede wszystkim Inspirator i to słowo chyba najlepiej oddaje w jaki sposób działam. Ważniejszy od techniki pracy, jest dla mnie bliski kontakt z osobami, z którymi pracuję. Zależy mi na tym, aby poznać człowieka – jego zasoby i ograniczenia oraz pracować w ciągłym kontakcie z jego wrażliwością, potrzebami i wartościami.

Lubię uczyć ludzi, pobudzać kreatywność, prowokować otwarte dyskusje i słuchać nowych pomysłów. Na warsztatach świadomej motywacji zamiast siedzenia i pisania, doświadczysz pracy w grupach, spontanicznej wymiany myśli, głębokiej refleksji, działań twórczych, a nawet elementów improwizacji.

Inspiruje mnie kultura (film i literatura), ale także proste, codzienne życie, w którym najbardziej potrzebujemy świadomej motywacji.

Swoje doświadczenie zdobywałam w firmach branży sprzedażowej, produkcyjnej oraz IT. Jako trener i coach współpracowałam m.in. z Neonet, Eurobank, LG Display, LG Chem Wrocław Energy, Intive.

Edukacja

Psychologia – Uniwersytet SWPS

Coaching – Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego

Natalia - HR Administartion Specialist


Ania była moim mentorem za czasów studiów. Spotykałyśmy się regularnie przez kilka miesięcy. Jest ona bardzo cierpliwą osobą, otwartą, wychodzącą poza własne, utarte schematy. To właśnie dzięki Ani otworzyłam się na nowe możliwości rozwoju pomimo, że początkowo podchodziłam do niektórych "pomysłów" sceptycznie. Co najważniejsze, Ania potrafi słuchać i wyciągać z rozmów wszystko to, co jest potrzebne do określenia celów i kroków do realizacji tych celów. Nigdy też nie narzuca swojego zdania. Proponuje różne scenariusze i stara się razem z mentee obrać scenariusz najlepszy dla niego. Jak najbardziej mogę polecić Anię jako mentora/coacha. I na zakończenie: bardzo Ci dziękuję Aniu za poswiecony czas i za otworzenie mnie na nowości!:)

Anna - projektant grafiki / własny biznes


Wspaniałe, holistyczne i nieszablonowe wsparcie w życiu zawodowym i prywatnym. Ania wychodzi w swojej metodzie pracy daleko poza ‚standardowy’ coaching i wzbogaca go elementami z psychologii i humanistyki. Wyjątkowa osoba i wrażliwość. Dzięki temu całościowemu podejściu szybko wspólnie zdefiniowaliśmy cele, w rozmowach odkrywały się rozwiązania, które w niesamowicie zaskakującym tempie zaczęły się materializować w życiu. Skuteczny i niesamowicie rozwijający proces na wielu płaszczyznach życia. Dziękuje za pomoc!

Lucyna - Analityczka


Kilka spotkań z Anną pomogło mi obrać właściwą drogę zawodową i podjąć kilka odważnych (i z perspektywy czasu słusznych) decyzji - czując jednocześnie, że nic nie jest mi narzucane, a Anna jedynie pomaga odkryć mi to, co tak naprawdę sama gdzieś głęboko 'wiem'. :-) Bardzo polecam współpracę!